Bandáže

Bandáže jsou pruhy látky, které se omotávají na ruku a vytváří z ní kompaktní celek. Stahují kosti k sobě, čím zpevňují ruku při úderu, kdy na ni působí velká vnější síla. Jelikož boxer během tréninku i zápasu rozdá množství ran, je odpovídající bandážování velmi důležité. V opačném případě mohou přijít zbytečná zranění a vleklé zdravotní problémy.

Existuje vícero druhů bandáží, které se volí jak podle preferencí konkrétního sportovce, tak i dle kontaktní disciplíny (např. amatérský boxer bude mít jiné bandáže než jeho kolega v profi ringu). Obecně ale platí neměnné základy bandážování pro všechny sporty.

Zatímco zápasové bandáže mají v dané disciplíně víceméně podobný charakter, u těch tréninkových můžeme vybírat z bohatého sortimentu. Jmenujme hlavní druhy bandáží:

Druhy bandáží

Nepružné bandáže

Určené pro zkušené zápasníky, kteří znají techniku bandážování nazpaměť a dokáží minimalizovat riziko zranění. Materiál: bavlna.

(Polo)pružné bandáže

Vhodné pro začátečníky a pokročilé. Zabraňují odkrvení ruky vlivem špatného bandážování a zároveň i jejímu uvolnění při úderu. Materiál: nylon.

Extra pružné bandáže

Opět určeno spíše pro zkušenější. Je třeba je vhodně uvazovat, jinak si sportovec snadno odkrví ruku. Materiál: bavlna.

Gelové bandáže

Zajímavý produkt, který ocení jak zkušenější, tak i začátečníci a pokročilí. Hlavní část bandáže je vyrobena z neoprenu, výztuhu tvoří gelová hmota. Omotávka zápěstí je vyrobena z nylonu a měří 3 metry. Výhodou gelových bandáží je jejich snadné použití.

Délka bandáží

Rozlišujeme varianty 2,5 m a 3,5 m. Kratší bandáže jsou používány pro soutěžní účely, zatímco ty delší, které lépe chrání ruku, jsou vhodné na trénink.


Bandáže

Bandáže

Kde koupit bandáže

Využijte garance nejnižších cen na českém webu! Vyberte si z kompletního sortimentu potřeb pro kontaktní disciplíny:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*