Časomíry pro bojové sporty

Časomíra pro bojové sporty

Většina bojových sportů se soutěží v zápasech na určitý počet kol. Je jedno, jakou mají kola a přestávky délku. Sportovec musí během přípravy získat návyk na práci (a odpočinek) v určitých intervalech. A k tomu pomohou časomíry pro bojové sporty.

Srovnejte bojovníka, který na tréninku hlídá čas například na hodinách na zdi s jiným sportovcem, jenž se naopak spoléhá na přesnou časomíru. V prvním případě bijec musí „utíkat“ pohledem a jeho pozornost je odváděna nežádoucím směrem. Naproti tomu druhý bojovník si může být jistý, že bude přesně vědět, kdy kolo skončí. Tak se soustředí pouze na svůj výkon. Navíc bude podvědomě vnímat délku zátěže a automaticky rozloží síly.

Nejen na sparingy a samotné zápasy, ale i na další druhy intervalového zatížení (půlminutová maximální práce na pytli) jsou vhodné profesionální časomíry. Dívat se pořád na hodiny a kontrolovat čas není zrovna ideální, už z důvodu snížené pozornosti ke cvičení. Pokud si však pořídíte časomíru, pouze nastavíte počet a délku kol plus přestávky a můžete se pustit do práce.

Existuje velké množství různých druhů časomír. V sortimentu e-shopů najdeme jak miniaturní kousky na ruku, tak i časomíry velikostí připomínající malý gong.

Časomíry vybírejte nejen podle vzhledu, ale i popisovaných funkcí a dle značky. Dobrý výrobce/prodejce vám na zboží dá dlouhou záruku.

Kde koupit časomíru

Využijte garance nejnižších cen na českém webu! Vyberte si z kompletního sortimentu potřeb pro kontaktní disciplíny:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*