MMA rukavice

MMA, Vale-tudo, Free-Fight, Ultimate-Fighting… Je jedno, kterým pojmem nazveme tuto odnož bojových sportů. Od klasických kontaktních disciplín se liší stejně, jako se odlišují bojové sporty od těch „klasických“, jako je fotbal nebo tenis. Boj s minimem pravidel vyžaduje speciální tréninkový přístup, speciální přípravu a speciální vybavení.

MMA je dokonale komplexní a náročný sport. Jsou povoleny veškeré techniky až na údery do genitálií, vypichování očí apod. Zápasníci musí v každém okamžiku čelit různým druhům útoků a zároveň najít ten nejefektivnější k poražení soupeře.

Proto je nezbytné kvalitní vybavení, které neselže a umožní vydat ze sebe maximum. Mezi takové patří rukavice na MMA. Už na první pohled slouží k něčemu jinému než rukavice na box nebo thaibox.

Free-Fight rukavice chrání ruce a zdraví borců, přičemž také mají takovou konstrukci, díky které lze pevně uchopit soupeře a bojovat pomocí chvatů.

Komplexní způsob boje klade na zápasníky i vybavení obzvláště vysoké nároky. Je třeba najít tu nejjednodušší a nejrychlejší cestu ke knoktautování soupeře. MMA rukavice jsou menší než jejich boxerské sestry a snáze proniknou krytem.

Jako materiál se používá nejlépe pravá kůže, případně náhražky jako vinyl. Výplň efektivně chrání klouby a úderovou plochu pěstí.

Stejně jako u jiných sportů jsou kvalitní MMA potřeby certifikovány pro zápasy a testovány v laboratořích.

Důležité je samozřejmě i kvalitní zpracování a způsob výroby. Důvěřujte známým značkám! Po navlečení musí rukavice dobře držet a dát se snadno uvolnit/zatáhnout suchým zipem.

Rukavice vybírejte podle svého záměru – trénink, zápas. Výhodou MMA vybavení je, že na rozdíl například od potřeb pro amatérský box lze používat stejné věci na trénink i zápas.

Jak se starat o MMA rukavice

  • Skladujte v suchu a chladu! Po každém použití doporučujeme rukavice nechat otevřené, s rozepnutým zipem a nechat vyschnout
  • Vnitřek snáz osychá, pokud rukavici navlečete na dřevěný trn
  • Malá údržba povrchu rukavice: navlhčeným (nikoli mokrým) hadrem
  • Větší údržba: přípravky na kůži, které zachovávají její plasticitu i barevnost
  • Chraňte před přímými intenzivními zdroji tepla, nesušte na radiátoru. Neodkládejte dlouhodobě na prudké slunce
  • Pro odstranění nečistot nepoužívejte nikdy kartáč
  • Pozor na poškození o ostré tvrdé předměty při transportu
  • Neperte v pračce!

MMA rukavice

Free-Fight rukavice

MMA rukavice

Kde koupit MMA rukavice

Využijte garance nejnižších cen na českém webu! Vyberte si z kompletního sortimentu potřeb pro kontaktní disciplíny:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*